v
 

ГоловнаПривітання
  з Днем народження
  Новонародженим
  з Весіллям
  з Днем матері
  з Новим роком
  з 8 березня
  з Днем Валентина
  з Днем армії
  з Першим вересня
  з Днем вчителя
  з Днем студента
  з Днем ангела
  з Великоднем
  з Різдвом
  Щедрівки
Колядки
 


Тости
  Весільні
  на День народження
  на Новий рік
   


Іменини
  Календар іменин
   


Народна творчість
  Антологія Української народної творчості
   
  Народні пісні
  Колискові пісні
  Приказки
  Прислів'я
  Загадки
  Скоромовки
   
   
   
   
   
   
   

 

Скоромовки.

Своєрідним фольклорним жанром є скоромовки. їх цінність полягає не в смисловому навантаженні чи оригінальних засобах художнього вираження, а в такому підборі і розстановці слів, вимова яких вимагає певних зусиль і сприяє виробленню дикції, правильної артикуляції, що підвищує культуру мовлення.

В педагогічній практиці скоромовкам належить важлива роль, оскільки вони прищеплюють увагу й повагу до кожного вимовленого звуку, слова, до ясності і чистоти мовлення.

Діти люблять скоромовки ще й тому, що їх виконання сприймається як весела забава: той, хто прагне швиденько продекламувати скоромовку, часто потрапляє у смішне становище, «спотикаючись» чи перекручуючи слова. Деякі скоромовки компонуються так, що вони подібні до іншого улюбленого дітьми жанру, а саме нісенітниць, навмисно вигадані недоладності яких смішать слухачів, наприклад: «Був собі цебер та й переполуцебрився на маленькі полуцебренята».

Письменники, що пишуть для дітей, розвивають традиції складання скоромовок, поглиблюючи їхній зміст і надаючи їм форми невеличких за­кінчених віршованих творів. Ці віршики-скоромовки легко засвоюються діть­ми і, поширюючись усним способом, найчастіше втрачають автора, поповню­ючи собою скарбницю дитячого фольклору.


перейти до скоромовок...
 

 

 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажанняНОВИНИ

 
     
©Привітання, тости та поздоровлення на всі свята українською мовою 2018